"Od A do Ja" - najlepsze podręczniki do nauki języka rosyjskiego!

CHCESZ POZNAĆ LUB PRZYPOMNIEĆ SOBIE JĘZYK, KTÓRYM POSŁUGUJE SIĘ PONAD 260MLN LUDZI NA CAŁYM ŚWIECIE?

POZNAJ SERIĘ PODRĘCZNIKÓW „OD A DO JA”

KOMPLEKSOWY KURS JĘZYKA ROSYJSKIEGO
DLA OSÓB DOROSŁYCH

360 godzin aktywnej nauki
nagrania w formacie Mp3
banki słownictwa
aktualny żywy język
niezbędnik gramatyczny
lekcje powtórzeniowe

wiz_podrecznik_zestaw_3-1024×871

 

Jeśli chcesz nauczyć się współczesnego, żywego języka rosyjskiego i szukasz podręczników, które łączą przydatną wiedzę, najnowszą metodykę oraz wygodęużytkowania – to świetnie trafiłeś (-aś)!

 

„Od A do Ja” to seria podręczników stworzona po to, aby ułatwić Ci naukę oraz sprawić, że będzie ona przyjemnością!

 

projekt-bez-tytulu

Co zawierają podręczniki?

Każdy podręcznik składa się z 7 rozdziałów tematycznych oraz rozdziału powtórzeniowego z całego kursu.

Poszczególne rozdziały zawierają aktualne, ciekawe teksty, dialogi i ćwiczenia służące opanowaniu zwrotów niezbędnych w danych sytuacjach życia codziennego (zawodowego i osobistego).

Po każdym rozdziale znajdziesz lekcję powtórzeniową, zawierającą najważniejsze zwroty i słownictwo oraz ćwiczenia utrwalające. W podręczniku są też ćwiczenia oraz miejsce na notatki, nie musisz więc nosić ze sobą dodatkowych zeszytów – wszystko, czego potrzebujesz masz w jednej książce.

Możesz uczyć się samodzielnie lub z lektorem, na lekcjach indywidualnych lub w grupie – podręczniki są uniwersalne, a korzystanie z nich – po prostu wygodne.

projekt-bez-tytulu

Niezbędnik gramatyczny

Na końcu podręcznika znajduje się w przystępny sposób opracowany Niezbędnik gramatyczny, zawierający szczegółowe informacje na temat gramatyki języka rosyjskiego. Są tutaj tabelki, objaśnienia oraz przykłady użycia konkretnych form gramatycznych.

Nie musisz szukać wyjaśnień gramatycznych w repetytoriach czy słownikach.

W naszym Niezbędniku jest wszystko, czego potrzeba, by opanować język rosyjski w stopniu umożliwiającym poprawną komunikację.

woman-977019_1920-1

Nagrania

Audiokurs

Audiokurs to nagrania ćwiczeń w formacie mp3 oraz teksty zebrane i umieszczone na końcu książki. Dzięki temu możesz doskonalić umiejętność płynnego czytania, słuchając nagrań i jednocześnie śledząc tekst.

Banki leksyki

Po każdym rozdziale podręcznika znajdują się słowniczki zawierające najważniejsze słowa i wyrażenia z danego rozdziału.

Zarówno Audiokurs jak i banki leksyki możesz pobrać w formie mp3 i korzystać z nich, kiedy tylko masz czas i ochotę.

OPINIE

 • Jestem bardzo zadowolona z obsługi klienta oraz z otrzymanych podręczników - spełniają one moje oczekiwania,  tego szukałam. Zawierają wszystkie ćwiczenia, które są niezbędne do nauki języka rosyjskiego. Teksty do czytania, słuchania i ćwiczenia pisemne są odpowiednio dostosowane do danego poziomu oraz zróżnicowane. Nagrania są dostępne w każdej chwili i miejscu na przykład z telefonu.  Banki słownictwa oraz podsumowanie po każdym dziale pozwalają się sprawdzić i usystematyzować wiedzę. Na pewno będę polecać podręczniki kolejnym osobom.
  Zadowolona klientka 🙂
  Marta Bonin
 • Jestem jak najbardziej zadowolony z podręcznika! Bardzo mi się podobają strony z Niezbędnikiem Gramatycznym, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy spotykam się z zasadami gramatycznymi zebranymi w jednym miejscu. Jak tylko skończę pierwszą część, z pewnością zakupię drugą i kolejną!

  Adrian
 • Z podręcznika korzystamy na lekcjach rosyjskiego na uniwersytecie. Naukę rozpoczęłam dopiero w październiku ubiegłego roku. Podręcznik z pewnością jest w tym pomocny. Dodatkowo w domu uczę się jeszcze samodzielnie. Myślę, iż jest stworzony w łatwy do zrozumienia sposób. Znam osoby, który kupiły go nawet dla samodzielnej nauki, co może świadczyć o jego wartości

  Kasia
 • Podręcznik jest naprawdę bardzo fajny i dobrze się z nim pracuje, dużo detali które są bardzo przydatne, wszystko wyjaśnione bardzo czytelnie, wyodrębnione słówka z tekstu przetłumaczone obok są bardzo przydatne, ogólnie wszystko na plus.

  Gabriela
 • Jestem bardzo zadowolona z podręczników. Wiadomo, że na polskim rynku jest luka, jeśli chodzi o ten język. Jako nauczycielka języka polskiego jako obcego oraz angielskiego, myślę, że Pani podręcznik jest najlepszym dostępnym. Gdyby nie on, to wszak na czym pracowaliby zwłaszcza dorośli? Na kiepskich książkach licealnych? Bardzo doceniam też prezentowanie w książce poczucie humoru i różnorodność ćwiczeń, zwłaszcza wliczając w to e-booki dla lektorów. Nagrania też są według mnie dobrej jakości. Z książki korzysta się bardzo przyjemnie!

  Weronika
 • Jestem zadowolona z podręczników (mam dwie części i myślę o zakupie trzeciej). Bardzo mi się podoba, że są zawarte reguły i ćwiczenia gramatyczne, przy tym oparte na słownictwie właśnie tego rozdziału, który aktualnie jest przerabiany. No i to ze podręcznik i ćwiczenia są w jednej książce, uważam za ułatwienie dla lektora. Korzystam też z pomocy lektorskich, są bardzo przydatne.

  Olena
 • Zakupiłam oba podręczniki do nauki języka rosyjskiego Od A do Ja, jednak na razie korzystam głównie z pierwszej części. Jestem bardzo zadowolona z tego podręcznika, podobnie jak moi uczniowie – z pełnym przekonaniem mogę polecić go wszystkim, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z językiem rosyjskim. Niewątpliwe atuty tego podręcznika to: - tematycznie zróżnicowany materiał; - połączenie podręcznika z zeszytem ćwiczeń (fragmenty do nauki kaligrafii); - duża liczba ćwiczeń, w tych mających na celu powtórzenie i utrwalenie materiału; - przejrzysty układ podręcznika, zaznaczenie ważnych informacji kolorem, inną czcionką; - podręcznik ukierunkowany jest przede wszystkim na naukę słownictwa; - brak przeładowania podręcznika zasadami gramatycznymi; - żarty ukazujące skutki niewłaściwego akcentowania.

  dr Anna Kadykało
 • Książki są niezwykle udane. Od wielu lat szukałam podręcznika, który pomógłby kursantom szybko komunikować się w języku rosyjskim, nie przytłaczając ilością słownictwa i gramatyki (tak jak działo się to do tej pory  podręcznikach do języka ogólnego i biznesu). Jako, że uczę również angielskiego, bardzo brakowało mi podręcznika, który będzie przypominał te do tego drugiego języka. Cieszę się, że udało mi się trafić na Pani podręcznik. Moim zdaniem jest idealny i z niecierpliwością, czekam na kolejną część.

  Magda Wasilewska
 • Dla naszej grupy czyli początkujących kursantów, którzy nigdy nie mieli do czynienia z językiem rosyjskim, książka jest napisana i prowadzona w bardzo przestępny a zarazem ciekawy sposób. Pracując z podręcznikiem stopniowo zaznajamiamy się z językiem przede wszystkim poprzez słuchanie i kojarzenie usłyszanych treści z materiałem ilustracyjnym. Bardzo fajną rzeczą jest słowniczek po każdym rozdziale, gdzie możemy sobie powtarzać nowo nauczone słówka.

  Dagmara Kunicka
 • Korzystamy głównie z I części. - Jest dobrze dobrany materiał i podany w odpowiedniej kolejności - Ciekawa leksyka - Dopasowany do Polaków - słowniczek na koniec rozdziału - fiszki na Fiszkoteka - dobre ilustracje - materiał dla lektora (jest super!)

  Olga Tatarchyk
 • Korzystam z drugiej i (w umiarkowanym stopniu) z pierwszej części podręcznika od już prawie pół roku.
  Mam raz w tygodniu zajęcia z lektorem w małej 3-osobowej grupie, także praca indywidualna jest bardzo istotna, żeby osiągnąć postęp.
  Bardzo sobie cenię aktualność i różnorodność tematów podejmowanych w podręczniku. Przyjemniej się wtedy uczyć. Zwracałem dużą uwagę na to, żeby mieć podręcznik z materiałem do odsłuchania, było to dla mnie jednym z głównych kryteriów wyboru.
  Podoba mi się materiał powtórkowy w każdej części - dobrze się przyswaja materiał.
  Przemysław Romaniuk
 • Uczę się rosyjskiego dwa lata i od początku pracujemy z podręcznikiem Od A do JA. W tej chwili kończymy część drugą. Przyznam że po pewnym sceptycyzmie  na początku, teraz nie mogę doczekać się następnej części.
  Gramatyka jest wyłożona zrozumiale teksty są ciekawe i zabawne. Powtórki każdego rozdziału i zapis wersji audio to kolejne plusy. Ja sama najbardziej lubię ostatni rozdział z zagadkami i zabawnymi zadaniami. Według mnie, jest to jeden z lepszych podręczników dla dorosłych.
  Katarzyna Staniaszek
 • Szukałam podręcznika do uczenia dorosłych i tym sposobem trafiłam na Pani książkę. Pracuje mi się z nią rewelacyjnie. Jest nowoczesna. Bardzo odpowiednia dla osób zarówno starszych, jak i młodzieży, bo nie ukrywam, że wiele ćwiczeń i materiałów w dodatku dla lektorów wykorzystuję również w pracy z młodzieżą. Biorąc pod uwagę ogólną niechęć do nauki, jaka wśród młodych panuje, to oni sami przyznali, że nauka rosyjskiego nie musi być nudna. Jak w oświeceniu: uczyć bawiąc.

  Anna Dyrdul
 • Bardzo przydatna jest wkładka z alfabetem, podoba mi się ta forma, bo nie trzeba za każdym razem szukać strony, na której są wypisane litery. Bardzo dobry jest też od początku dobór słownictwa, naprawdę widać, że jest to książka dla dorosłych. Dodatkowo cieszę się, że słownictwo jest wprowadzone na fiszkotekę, to bardzo duże ułatwienie i oszczędność czasu. Plusem jest też dla mnie papier, po którym się naprawdę dobrze pisze. Zauważyłam też, że pojawia się w książce trochę wątków wegetariańskich. To dla mnie szczególnie miłe, bo prowadzę organizację prozwierzęcą i zaczęłam się uczyć rosyjskiego, żeby lepiej współpracować z organizacjami z Rosji, Ukrainy i Białorusi.

  Dobrosława Gołgoza
 • Do zakupu podręcznika skłoniła mnie zawartość, skierowana do dorosłych. Na rynku jest wiele podręczników, ale są one przeznaczone dla szkół, a co za tym idzie zawartość jest przystosowana do zainteresowań młodszych użytkowników. Bardzo pomocne w pracy z Państwa podręcznikiem sa materiały dodatkowe, które urozmaicają zajęcia, przez co nie są one nużące.

  Agnieszka Malska-Lustig
 • Wybrałam podręczniki Od A do Ja, ponieważ są celowane w osoby dorosłe i nie ma w nim tematów związanych ze szkołą. Najistotniejszym elementem książki są dla mnie dialogi. Od prostych do coraz bardziej bogatych w słownictwo. Proponowane tematy interesują moich uczniów, coaching, zarządzanie budżetem, rozwój osobisty itd.  Super pomysł to dołączenie książki dla lektora, gotowe pomysły, obrazki, to pozwala nam zaoszczędzić czas przygotowania zajęć. Szukam jakiś minusów, ale naprawdę nic nie mogę znaleźć.

  Iwona Czyż
 • Podręczniki są super i naprawdę maksymalnie pozytywnie odmienne od tego co jest na rynku. Przede wszystkim to podręczniki dla dorosłych, co jest rzadkością. To, co je wyróżnia to przede wszystkim superfajne słownictwo, ciekawe ćwiczenia i zupełnie inny układ. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Materiały dla Lektorów są nowatorskie, interesujące i sprawiają wrażenie, że podręcznik, z którego korzystamy uczy nas języka, którym rzeczywiście posługują się Rosjanie, a to jest szalenie ważne.

  Marta Zbroch
 • Przez wiele lat miałam problem szczególnie z podręcznikiem dla dorosłych osób początkujących i Pani podręcznik okazał się strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim jest nowoczesny i interesujący, jest wiele ćwiczeń, utrwalających materiał, który jest przedstawiony w jasny i klarowny sposób. Gratuluję i dziękuję.

  Justyna Ślusarska
 • Praca z Pani podręcznikami to sama przyjemność. To, co jest ich atutem, to aktualna tematyka. Nie ma infantylnych wierszyków albo stwierdzeń "Ala ma kota", za to są tematy związane z życiem zawodowym i coachingiem. Uczniowie fajnie reagują na żarty językowe. Z punktu widzenia nauczyciela mam pełen komplet materiałów, co powoduje, że moje przygotowania do lekcji są bardzo skrócone. Mam książki, materiały dodatkowe - podręcznik dla nauczyciela, dodatkowe zadania, odpowiedzi. Rewelacja! Zauważyłam, że uczniowie szybko przyswajają alfabet jeśli używają Pani podręczników.
  Katarzyna Heczko

SKLEP

Tutaj kupisz podręczniki oraz pobierzesz bezpłatne materiały

W ZESTAWIE TANIEJ

UWAGA

Przy zakupie min. 10 podręczników otrzymasz 10% rabatu, jeśli wpiszesz kod rabatowy: promocja

MATERIAŁY DLA LEKTORA

Na bazie podręcznika przygotowane zostały materiały dla lektorów w formie elektronicznej, zawierające gry, zabawy i obrazki, dzięki którym prowadzone zajęcia są jeszcze ciekawsze i urozmaicone.

Materiały składają się z ćwiczeń na dobór w pary, ćwiczeń do rozmów w parach oraz ćwiczeń konkursowych i do wykorzystania w grupach.

Prócz tego Materiały dla lektora zawierają:

 • dodatkowe teksty realioznawcze do każdego rozdziału wraz z ćwiczeniami,
 • testy po każdym rozdziale, 
 • test końcowy z materiału całego podręcznika (może służyć również jako test poziomujący na poszczególne poziomy),
 • klucz do testów, 
 • klucz do ćwiczeń w podręczniku.

Materiały można wydrukować i zalaminować, posłużą wtedy na wiele lat.

KUP MATERIAŁY DLA LEKTORÓW

2-2

Materiały dla lektorów cz.1

Tylko w wersji elektronicznej (pdf)

3-2

Materiały dla lektorów cz.2

Tylko w wersji elektronicznej (pdf)

1-2

Materiały dla lektorów cz.3

Tylko w wersji elektronicznej (pdf)

W ZESTAWIE TANIEJ

KONTAKT

Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania związane z zakupem  podręczników, Ebooków oraz materiałów dla lektorów.  

Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane w celach związanych z obsługą wysłanego zapytania zgodnie z obowiązującą polityką prywatności.

Regulamin sklepu internetowego znajdą Państwo TUTAJ.

Anna Ewa Wrzesińska