POZNAJ GIMNASTYKĘ
INNĄ NIŻ WSZYSTKIE

Gimnastyka słowiańska to niezwykle piękne, subtelne ćwiczenia, które pomagają kobietom lepiej poznać i poczuć siebie: swoje ciało, emocje i potrzeby.

Praktyka ta wyróżnia się zdecydowanie na tle innych aktywności fizycznych: jest nastawiona nie na ilość powtórzeń, osiąganie celów czy wylanie litrów potu, a na odczuwanie przyjemności, słyszenie potrzeb swojego ciała i przebudzenie umiejętności rozluźniania się, nawet przy napięciu i wysiłku mięśniowym.  

Podobna jest nieco do jogi, a trochę przypomina subtelny taniec. Ruchy są wyważone, skupione na kontakcie z ciałem i pracy z energią.

Czym jest gimnastyka słowiańska

Ćwiczenia są przeznaczone tylko dla kobiet, ponieważ dostosowane są do potrzeb kobiecego ciała. W trakcie gimnastyki przemasowujemy okolice piersi, pracujemy z mięśniami dna miednicy i wykonujemy niezwykle kobiece delikatne ruchy, które przypominają taniec. Praktyka jest nieśpieszna, nastawiona nie na rezultat, a na odnajdywanie przyjemności w samym procesie.

I to jest jej główna przewaga nad innymi aktywnościami zwykle proponowanymi kobietom w obecnych czasach.

Co zawiera książka

SKĄD POCHODZI GIMNASTYKA

Dowiesz się, kto i gdzie odnalazł gimnastykę oraz jakie są główne nurty jej rozwoju

NIE TYLKO CIAŁO...

Poznasz różne podejścia do istoty i zadań gimnastyki - jako praktyki fizycznej, ale również jako metody pracy z emocjami

KIEDY I JAK ĆWICZYĆ I NA CO UWAŻAĆ

Dowiesz się, od czego zacząć przygodę z gimnastyką słowiańską: gdzie, kiedy i jak ćwiczyć, czy można ćwiczyć w ciąży itd.

ZESTAWY ĆWICZEŃ

Poznasz teorię, łączącą gimnastykę z wierzeniami o horoskopie słowiańskim: nauczysz się wyliczać zestawy według daty urodzenia oraz zestawy dnia

27 ĆWICZEŃ

Zobaczysz, jak wyglądają ćwiczenia: dokładne opisy oraz szczegółowe dobrej jakości zdjęcia pozwolą Ci zacząć pierwsze próby wykonywania poszczególnych pozycji

CO OZNACZAJĄ ĆWICZENIA

Poznasz znaczenia poszczególnych ćwiczeń oraz symbolikę im przyporządkowaną, co jeśli tylko zechcesz może stać się narzędziem do pracy ze sobą na głębszych poziomach

O autorce

Autor

Nazywam się Anna Ewa Wrzesińska i ćwiczę gimnastykę słowiańską od momentu, gdy w Polsce pojawiły się pierwsze kursy gimnastyki, czyli od 2015 roku. Jestem certyfikowaną instruktorką oraz autorką pierwszej w Polsce książki na temat słowiańskiej gimnastyki.

Nigdy nie przepadałam za siłowymi ćwiczeniami, i szczerze mówiąc, byłam leniem gimnastycznym. To dopiero praktyka gimnastyki pokazała mi, że jeśli znajdę to, czego na ten moment naprawdę potrzebuję, motywacja przychodzi sama.

Jest mi bardzo miło, że mogę zapoznać Cię z tym ciekawym i niebanalnym systemem ćwiczeń, który pomógł już wielu kobietom odzyskać zdrowie i poczucie swojej kobiecości.

Poznaj opinie o książce

Książka jest genialna, to takie swoiste kompendium – jest wszystko: i ćwiczenia, i tabelki z wyliczeniami, i znaczenia ćwiczeń. To podstawa dla kobiet, które chcą zacząć ćwiczyć.

Hania

Są dni, kiedy bardzo boli mnie kręgosłup i mam ograniczone ruchy, ale na czas ćwiczeń gimnastyki słowiańskiej wszystko mija, jakby mi nigdy nic nie dolegało. To chyba znak, że ćwiczenia mają moc. Od dłuższego czasu także miałam problemy ze spaniem, po kursie pierwszy raz od 3 miesięcy przespałam całą noc. To nie był przypadek.

Karolina

Gimnastyka sprawia, że wreszcie czuję swoje ciało. W naturalny sposób stoję godnie, ciało jest mocne i pewne (z dozą przyjemnych zakwasów), a jednocześnie nigdy nie byłam tak rozluźniona i zrelaksowana. Polecam wszystkim kobietom z całego serca.

Ola

Staram się być bardziej uważna, łagodna dla siebie, akceptować miejsce, w którym jestem, np co do umiejętności wykonania danego ćwiczenia, rozumienia siebie. Gimnastyka pokazała, że nic nie jest przypadkowe w życiu, wprowadziła spokój, ale i wzruszenie, że są energie, np. energia rodu, która mnie wspiera od urodzenia i mogę z niej czerpać, a dotychczas nie miałam takiej świadomości, a nawet lekceważyłam i podważałam fakt, że mogłabym coś dostać od swoich przodków cennego. Dziękuję.

KINGA

Nie sądziłam, że gimnastyka tak bardzo na mnie wpłynie. Zaczęłam podążać ścieżką spokoju i harmonii, bardzo szybko zaczęłam zauważać zmiany w swoim podejściu do ludzi i trudnych sytuacji. Dzięki gimnastyce dostrzegłam w jakich sferach mam problem i było to tak oczywiste, że nie mogłam tego znów zamieść pod dywan lub udawać że tego nie ma.

Gosia

Gimnastyka Słowiańska to było to, na co czekałam chyba od zawsze. Odpowiada mi to, że te ćwiczenia są takie kobiece, że nie muszę spinać brzucha, męczyć się, pocić, a mimo wszystko czuję, że one działają. Mężczyźni i kobiety mówią mi, że wyglądam promiennie i bije ode mnie ciepła energia. Coraz częściej noszę spódnice.. mąż jest zachwycony 😉 a ja czuję się bardziej Sobą.

Wiola

Gimnastyka sprawiła, że poczułam pewien spokój ducha. Więcej znaczeń, przemyśleń, czasu poświęconemu sobie i nadanie kolejnych celów życiowych. Nabrałam dużo pozytywnej energii. Poczułam: się pewniej we własnym ciele.

Ewelina

Po raz pierwszy nie zmuszam się do ćwiczeń fizycznych, a przystępuję do nich z chęcią i o poranku. Trochę to już trwa, więc można mówić o stabilnej opinii.

Ania

Podsumowując...

Książka da Ci odpowiedzi na większość nurtujących kobiety pytań: od czego zacząć ćwiczenia, na co zwrócić uwagę, jakie są najczęściej popełniane błędy, czy można ćwiczyć w ciąży i podczas miesiączki, itd.

Otrzymasz niezbędną do rozpoczęcia ćwiczeń teorię i zapoznasz się z dokładnym opisem pozycji.

Świetnym uzupełnieniem książki jest kurs online dla początkujących, który zawiera nagrania wszystkich ćwiczeń, dzięki czemu widzisz jeszcze dokładniej, jak wyglądają ćwiczenia i otrzymujesz wskazówki, ułatwiające wchodzenie w poszczególne pozycje.

 

Masz pytanie? Napisz

Wypełnienie i wysłanie formularza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie podanych w formularzu danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie i w zależności od treści zapytania przedstawienia oferty.

Tutaj dowiesz się, jak są przetwarzane Twoje dane.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-v1 arrow-v2 arrow-v3 arrow-v4 arrow-v5 arrow-v5 contrast letter shopping-cart