Czym jest talia kart „Zwierzęta mówią”

Zgodnie z przekazami tradycyjnych kultur, zwierzęta towarzyszą nam w ziemskiej wędrówce nie tylko w wymiarze materialnym, ale i duchowym.

Pojawiają się najczęściej w momentach życiowych przełomów, gdy potrzebujemy pomocy, wskazówki, gdy szukamy natchnienia i wsparcia.

Zwierzęta mogą być dla nas przewodnikami, doradcami i opiekunami. Mogą nas zainspirować do zmian, do zwrócenia uwagi na te aspekty w nas samych, które potrzebują uwagi i miłości. Pojawiają się bowiem w naszym życiu nieprzypadkowo, niosąc przesłania i ostrzeżenia.

Dzięki pracy z kartami poczujesz siłę i wsparcie, jakie płynie do nas od zwierząt. Praca z kartami zwierząt  doda Ci sił i pomoże na nowo spojrzeć na nurtujące Cię problemy.

Co zawiera talia "Zwierzęta mówią"

Talia „Zwierzęta mówią” przeznaczona jest dla kobiet, które potrzebują lepiej zrozumieć swój świat wewnętrzny oraz poszukują głębi i magii 
w codziennym życiu.

Z kart możesz korzystać, aby uzyskać wgląd w siebie w kontekście konkretnej sytuacji, ale też by się zainspirować, pocieszyć lub zmotywować.

Talia „Zwierzęta mówią” to:

  • 27 kart, z których każda zawiera nazwę zwierzęcia, jego rysunek i główne przesłanie, jakie ze sobą niesie
  • 64-stronicowa książeczka zawierająca opis znaczenia karty i jej głębszego przesłania oraz sposoby wykorzystania talii (rodzaje pracy z kartami, pytania, które można zadawać pracując z talią, itd)
  • dwustronny elegancki woreczek

Jak pracować z kartami

Z kartami można pracować samodzielnie lub
 w gronie znajomych, ale także z pomocą psychologa, coacha czy terapeuty.

Możliwości wykorzystania kart jest mnóstwo. Można na przykład:

  • losować jedną lub kilka kart jako wskazówkę, dotyczącą konkretnego pytania/intencji
  • wybierać z odsłoniętych kart tę, do której najbardziej „ciągnie” jako podpowiedź, na co teraz zwrócić uwagę
  • wybierać z odsłoniętych kart tę, której wizerunek odzwierciedla nasz nastrój czy nastawienie do konkretnego problemu.

Karty są wspaniałym narzędziem dla psychologów, coachów, terapeutów prowadzących warsztaty grupowe i konsultacje indywidualne.

Dzięki pracy z kartami człowiek dużo szybciej się otwiera, nawiązuje kontakt ze swoim światem wewnętrznym oraz wyraża swoje potrzeby i emocje.

Anna Ewa Wrzesińska