Do czego służą karty?

Karty będą pomocne nie tylko przy wykonywaniu ćwiczeń gimnastyki słowiańskiej, ale też w głębszej pracy z warstwą znaczeniową kart.

Gimnastyka słowiańska to bowiem nie tylko praca z ciałem i wykonywanie poszczególnych ułożeń ciała.

To także (a może przede wszystkim) praca na poziomie emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Dzięki kartom do gimnastyki praca ta jest nie tylko możliwa, ale i po prostu przyjemna.

Co zawiera talia "Karty do gimnastyki słowiańskiej"?

Talia „Karty do gimnastyki” to:

  • 27 kart, z których każda zawiera nazwę ćwiczenia, rysunek przedstawiający sposób wykonania pozycji, afirmację (pozytywne przesłanie karty) i symbol danego ćwiczenia
  • 70-stronicowa książeczka  zawierająca skrócone opisy wykonania 27 pozycji gimnastyki słowiańskiej, opisy znaczeń poszczególnych ćwiczeń, afirmacje (pozytywne teksty) do każdej pozycji, symbole i ich znaczenia oraz informacje o tym, w jaki sposób pracować z kartami.

Z kart można korzystać pracując ze swoim zestawem 7 ćwiczeń, a także wśród 27 kart losować ćwiczenie jako odpowiedź na zadane pytanie.

Proszę zwrócić uwagę, że dołączona do kart książeczka NIE jest kopią książki „Słowiańska gimnastyka dla kobiet”. To dwie różne publikacje.

Karty zapakowane są w piękny dwustronny woreczek, który możesz nosić ze sobą w torebce.

Jak pracować z kartami

Z kartami można pracować na wiele sposobów, zarówno ćwicząc gimnastykę, jak i tylko pracując z warstwą znaczeniową kart.

Można na przykład:

  • wybrać karty z ćwiczeniami, które wchodzą w skład zestawu urodzeniowego i stosować je jako pomoc przy ćwiczeniach (widzimy wtedy ćwiczenie, jego symbol i znaczenie energii)
  • losować zestawy zgodnie z określoną intencją (dzielimy wtedy karty na trzy części – świata górnego, średniego i dolnego, oraz losujemy z nich po 2 karty, a potem mieszamy pozostałe i losujemy siódmą kartę)
  • losować pojedynczą kartę jako odpowiedź/wskazówkę, dotyczącą danego pytania/intencji.
Anna Ewa Wrzesińska