w Kobiecość i męskość, Wiedza o rodzie, Zdrowie, styl życia, seks

Autorka tekstu: Natalia Pakalne

Bardzo mało się o tym mówi i niestety mało jest informacji na ten temat. Do pierwszej ciąży nie przygotowałam się jakoś specjalnie a teraz ze zdobytą wiedzą podeszłam do ciąży inaczej.

Przede wszystkim należałoby zacząć od tego, że poczęcie dziecka odbywa się na trzech planach: duchowym, energetycznym i fizycznym.

Różne są opinie co do tego ile wcześniej zacząć przygotowania. Jedni radzą około roku wcześniej, inni pół roku a jeszcze inni, że wystarczy 2 miesiące.Moim zdaniem wszystko zależy od tego w jakim stanie jest Twój organizm i jak go żywisz. Jeśli jesteś na tradycyjnym żywieniu to polecałabym zacząć przygotowywać się około 2 lata wcześniej i stopniowo wprowadzać zmiany.

1. Telegonia

Badania wykazują, że programowanie genetyczne Twojego dziecka ma miejsce już na kilka miesięcy przed poczęciem. Nazywa się to genomowy imprinting – na ostatnim etapie dojrzewania plemników i jajeczka następuje regulacja określonych grup genów. Więc to co dzieje się zarówno w Twoim życiu jak i życiu Twojego partnera na etapie planowania ciąży (bądź nieplanowania) będzie już miało przełożenie na genom dziecka.

Od tysiącleci w wielu pierwotnych kulturach wszyscy o tym wiedzieli.

Przed przystąpieniem do aktu poczęcia kobieta i mężczyzna poddawali się rytualnemu oczyszczeniu ciała i umysłu. Bardzo ważne było zawsze kto będzie tym pierwszym mężczyzną, z którym kobieta uprawia seks. Nawet jeśli nie doszło do spłodzenia dziecka to pewien ślad genetyczny został zapamiętany przez geny matki, zjawisko to nazywa się telegonia i tłumaczy skąd może brać się czasem nieprzypadkowe podobieństwo dziecka do pierwszego partnera seksualnego. Dotyczy to zarówno mężczyzny jak i kobiety.

,,Jak tylko następuje zbliżenie intymne pomiędzy kobietą i mężczyzną, w przestrzeni rodzi się duch gotów wcielić się w formę materialną. Pojawia się wtedy gdy mężczyzna doznaje tego co popularnie rozumiane jest jako orgazm z wytryskiem. W mężczyźnie w trakcie współżycia z kobietą narasta niezwykła energia i w określonym momencie następuje jej eksplozja. Zgodnie z zasadą zachowania energii, nie może ona ot tak zniknąć bez śladu, aczkolwiek może z jednego stanu przekształcić się w inny. W tym przypadku ogromna energia mężczyzny , jej gwałtowna eksplozja właśnie kształtuje ducha.”

Więcej możecie dowiedzieć się również z książek i wykładów Luczisa.

2. Oczyszczanie ciała

Ciąża jest takim okresem, kiedy wszystko co najgorsze z organizmu mamy trafia do organizmu dziecka. Dr Michael Greger w jednym ze swoich nagrań wspomina, że kilka dni po zapłodnieniu organizm matki oczyszcza się z toksyn. Te toksyny niestety trafiają do rozwijającego się płodu.

Układ odpornościowy, hormonalny i nerwowy płodu i niemowlęcia są w fazie rozwoju co sprawia, że są bardziej podatne na zatrucie toksynami.

Największą kontrolę nad ilością toksyn masz w tym co jesz. W ostatnich latach obserwuje się całą wzrost chorób u dzieci, od alergii, astmę, egzemy, choroby autoimmunologiczne po autyzm. Wiele z tych stanów można powiązać z ekspozycją na toksyny środowiskowe. To wpływa także na płodność i genetykę i wszystko przekazywane jest dziecku w momencie poczęcia.

Badanie z 2005 przeprowadzone przez Environmental Working Group odkryło średnio 200 przemysłowych chemikaliów i zanieczyszczeń w krwi pępowinowej badanych 10 dzieci. Wiedząc to postaraj się jak najlepiej przygotować do ciąży.

• staraj się aby żywność, którą spożywasz była w jak największym stopniu organiczna
• zrezygnuj ze sztucznych kosmetyków
• unikaj jedzenia w plastiku, kartonach, puszkach, żywności przetworzonej, cukru, kofeiny, alkoholu, surowego nabiału
• zrezygnuj z farbowania włosów
• jedz żywność wspierającą detoks: owoce (szczególnie jagody), zielone liściaste warzywa (takie jak jarmuż, szpinak, brokuły itp)
• dbaj o codzienne, regularne wypróżnienia
• idealnie byłoby przeprowadzić post sokowy a jeszcze lepiej kilka, oczyścić się z metali ciężkich, pasożytów i przeprowadzić oczyszczanie wątroby

Ile wcześniej przeprowadzić detoks? To wszystko zależy na jakim etapie jesteś teraz.

Im wcześniej zaczniesz tym lepiej dla zdrowia Twojego przyszłego dziecka. Nigdy nie jest zbyt wcześnie

3. Żywienie – lecznicze pokarmy regenerujące układ rozrodczy

Kiedy kobieta stara się o dziecko lub pragnie podtrzymać ciążę, powinna uczynić następujące zdanie swoją mantrą ,,Jedz owoce, aby rodzić owoce”. Dokładnie to się dzieje, kiedy nowe życie jest pielęgnowane w łonie matki.

Porównanie kobiecego układu rozrodczego do kwiatu może zabrzmieć jak kiczowaty frazes, lecz tak właśnie to wygląda.

Jeśli kiedykolwiek uczyłaś się botaniki wiesz zapewne, że kwiaty mają zalążnię z zalążkiem, który ulega zapłodnieniu i w końcu tworzy owoc. Brzmi znajomo? Tak ponieważ taka budowa jest bardzo podobna do budowy kobiecego układu rozrodczego.

Każdy z nas był kiedyś maleńkim jajeczkiem, które zostało zapłodnione i przekształciło się w cud – w człowieka. Kiedy spożywasz owoc, który kiedyś był małym jajeczkiem, które zostało zapłodnione i przekształciło się w pokarm, łączysz z nim siły. Mądrość owocu oraz jego życiodajne właściwości stają się częścią ciebie.

Układ rozrodczy funkcjonuje dzięki glukozie. Najlepszym i najbardziej biodostępnym źródłem glukozy są owoce (oraz woda kokosowa i naturalny miód). Obsesja kulturowa na temat wysokobiałkowych diet działa przeciwko Tobie, jeżeli jesteś kobietą starającą się o dziecko lub chcącą podtrzymać ciążę, ponieważ kobiecy układ rozrodczy nie funkcjonuje dzięki białku.

Poza glukozą potrzebuje minerałów, elektrolitów, mikroskładników, fitoskładników i innych ważnych związków występujących jedynie w owocach, warzywach, ziołach, przyprawach i dzikich roślinach jadalnych. Twój organizm wykorzystuje te składniki do ochrony i atakuje trujące czynniki zaburzające gospodarkę hormonalną, zawarte w plastikach, pestycydach, herbicydach, farmaceutykach oraz pokarmach modyfikowanych genetycznie.

Kiedy bierzesz pod uwagę dietę promującą płodność, pamiętaj o tym, z czego zbudowane jest mleko produkowane przez gruczoły matki: wysoka zawartość cukru, niska zawartość tłuszczu oraz średnia zawartość białka. Jest to ogólnie mówiąc, słodzona woda w swojej najlepszej formie.

Mleko matki jest pierwszym pokarmem, jaki powinno otrzymać każde dziecko.

Dlatego też, aby zwrócić funkcjonowanie organizmu w odpowiednim kierunku należy zaadaptować podobne podejście do składu twojego jadłospisu: na szczycie listy powinien znaleźć się naturalny cukier (najlepiej z owoców), następnie nieco tłuszczu i mała ilość białka.

Kobiety na diecie wysokobiałkowej/ niskowęglowodanowej, zwłaszcza te, które przekroczyły trzydziestkę, często mają problemy z produkcją mleka, ponieważ brak im odpowiednich składników budulcowych.

Jeżeli twoim głównym zmartwieniem w kwestii odżywiania jest dostarczanie dużej ilości białka, skup się teraz zamiast tego na owocach. Szczególnym pokarmem wspierającym płodność są dzikie, leśne jagody. Zawarte w nich związki wspierają płodność dzięki równoważeniu hormonów płciowych oraz zarządzaniu wchłaniania przez układ rozrodczy konkretnych składników odżywczych, nieodkrytych jeszcze przez naukę i niezbędnych do podtrzymania naładowanej baterii.

Innymi owocami sprzyjającymi płodności są pomarańcze, banany, awokado, winogrona, mango, melony, maliny, ogórki, czereśnie i limonki.

Do grupy potężnych pokarmów regenerujących układ rozrodczy należą: szparagi, szpinak, jarmuż, seler, sałata masłowa, ziemniaki, czosnek, liść pokrzywy, liść maliny i naturalny miód

Bardzo korzystne w okresie rozrodczym są również: kelp, brokuły, łuskane nasiona konopii, awokado, jabłka, migdały, figi i pestki dyni.

Ważne aby podstawę żywienia stanowiły surowe owoce i warzywa – dieta bezśluzowa.

,,Macierzyństwo na diecie bezśluzowej – przed, podczas i po ciąży – jest rozwojem w kierunku świętej czystości, niczym u Madonny i zupełnie nie przypomina niebezpiecznego, tak zwanego ,,zwyczajnego” porodu, jaki znamy w naszej współczesnej cywilizacji, w którym występuje zawsze zagrożenie życia.

Jeśli ciało kobiety zostanie idealnie oczyszczone za pomocą diety bezśluzowej, zanika menstruacja. W Piśmie Świętym nazywane jest to znamiennie ,,purification” (oczyszczeniem), którym w rzeczy samej jest. Czystość oznacza brak comiesięcznego zanieczyszczenia nieczystą krwią i innymi odpadami organizmu.

Jest to idealny stan wewnętrznej czystości, odpowiedni dla ,,niepokalanego poczęcia”. Kiedy spojrzymy na to w świetle tej prawdy, ,,sekret Madonny”, jest łatwy do zrozumienia.

Każda z moich pacjentek doświadczyła zanikających miesiączek, które najpierw były coraz słabsze, a potem zaczęły się pojawiać co dwa, trzy miesiące, by w końcu całkowicie ustąpić. Ten ostatni stan osiągnięty został przez osoby, które przeszły całkowite oczyszczenie za pomocą mojej diety.

Bóle głowy, bóle zębów, wymioty i inne tak zwane dolegliwości ciążowe znikają, a każda kobieta stosująca moją dietę, która później została matką, opowiadała o bezbolesnym porodzie, dostatku bardzo słodkiego mleka, niemowlętach, które w ogóle nie płaczą, dzieciach, które są ,,czystsze” w porównaniu z innymi.”

Żeby wszystko było jasne, chodzi tutaj o osiągnięcie takiego stanu kiedy zanika miesiączka a owulacja pozostaje.

Więcej informacji tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=GC-_S_-x268

Bardzo istotnym czynnikiem dla płodności jest tłuszcz. Kobieta musi mieć odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej, żeby w jej organizmie zachodziła prawidłowa owulacja. Dla poczęcia dziecka idealny wskaźnik masy ciała (BMI) jest pomiędzy 23 a 24. U przeciętnej kobiety tkanka tłuszczowa stanowi 27% masy ciała. Drakońskie diety lub ciągłe odchudzanie się mogę prowadzić do obniżenia płodności i trudności z zajściem w ciążę.

Oczywiście nie oznacza to, że możesz nieprawidłowo odżywiać się i tyć do woli.

Nadwaga również zakłóca owulację ponieważ nadmiar tkanki tłuszczowej wytwarza dodatkowe porcje estrogenów, które zakłócają równowagę hormonów płciowych w organizmie.

U niektórych kobiet będzie niezbędna również suplementacja. To również zależy od niedoborów i stanuorganizmu i etapu, na którym jesteśmy. Warto wprowadzić pokarmy bogate w kwas foliowy.

4. Zioła najkorzystniej wpływające na płodność.

Przestań je przyjmować, kiedy dowiesz się, że jesteś w ciąży. Stosuj je na zmianę.
• niedpokalnek zwyczajny (mnisi)
• aletra lecznicza (chamaelirium luteum)
• dzięgiel chiński
• pluskwica groniasta
• liście czerwonej maliny
• olejek z wiesiołka
• dziki ignam
• czerwona koniczyna
• korzeń lukrecji

5.Pokarmy wywołujące bezpłodność

Jeżeli nie udaje ci się zajść w ciążę z niewyjaśnionych przyczyn, ogranicz spożycie pokarmów, na które znaczny wpływ miała adrenalina. Są to produkty pochodzenia zwierzęcego (takie jak kurczak, indyk, jagnięcina, inne rodzaje mięsa, ryby oraz nabiał), które są nafaszerowane adrenaliną z powodu stresu, na jaki narażone są zwierzęta podczas uboju lub polowania.

Adrenalina działa jak środek wywołujący bezpłodność.

Wiele kobiet spożywa produkty pochodzenia zwierzęcego i pomimo tego zachodzi w ciążę, inne jednak są bardzo podatne na negatywne działanie adrenaliny nawet w śladowych ilościach. Spróbuj zmniejszyć spożycie tych pokarmów o połowę lub chociaż ograniczyć się do spożycia mięsa jedynie małych ptaków, takich jak kurczak lub bażant, gdyż mają one bardzo małe nadnercza.

Jajka, kukurydza, pszenica, olej canola, nabiał, aspartam, glutaminian sodu oraz soja są kolejnymi produktami, które mogą wywołać i pogorszyć dolegliwości takie jak zespół policy stycznych jajników, endometrioza, zapalenie narządów miednicy mniejszej, włókniaki w macicy oraz cysty na jajnikach i tym samym zakłócić płodność.

6. Działania wywołujące bezpłodność

Całe lata zapobiegania ciąży lub poszukiwania odpowiedniego partnera – co również jest związane z antykoncepcją – może niekiedy oznaczać, że organizm został wytrenowany aby nie rozwijać w sobie płodu. JEżeli takie właśnie było twoje działanie w przeszłości, a dziś pragniesz zostać mamą, musisz podjąć właściwe kroki takie jak ćwiczenie ładowania baterii opisane wcześniej, aby zwrócić swój układ rozrodczy w kierunku płodności.

Innym głównym czynnikiem wpływającym na bezpłodność kobiet jest nadmiar stresu.

Problem stanowią nie tylko pokarmy pełne adrenaliny, lecz również zwiększona produkcja tego hormonu. Zbyt duży stres może również negatywnie wpływać na funkcjonowanie układu rozrodczego. Dzieje się tak, ponieważ organizm chce cię ochronić. Kiedy dopada cię stres emocjonalny lub inna jego ekstremalna forma, twoje ciało instynktownie chroni dziecko przed nadmiernym stresem i dodatkową ilością adrenaliny przeznaczonej do mechanizmu uciekaj lub walcz działa jak steryd antykoncepcyjny.

Przeciążenie nadnerczy również może stanąć na drodze ciąży, ponieważ większość kobiecego progesteronu, estrogenu i testosteronu jest produkowana właśnie przez ten gruczoł.

Kiedy nadnercza działają zbyt lub niewystarczająco intensywnie, gospodarka hormonów płciowych zostaje zaburzona i może negatywnie wpływać na płodność. Jeżeli masz problemy z nadnerczami, a chcesz mieć dziecko, zacznij stosować technikę przekąszania (czyli posilania się co półtorej do dwóch godzin), która sprawi, że nadnercza nie będą musiały pracować po godzinach, aby uzupełnić braki glukozy we krwi. Wymienione poniżej pokarmy pomogą również w zrównoważeniu umiejętności walki ze stresem.

Innymi przyczynami bezpłodności mogą być również : traumy z dzieciństwa lub to co działo się z twoją mamą kiedy była w ciąży z tobą, twoje relacje z partnerem, rodzicami, lęk przed macierzyństwem uświadomiony lub nieuświadomiony, to czy jesteś w kobiecej energii, czy uziemiasz się.

PRZYCZYNY Z PLANU FIZYCZNEGO/BIOLOGICZNEGO:
Niedopasowanie antygenowe. Nie chodzi o typowy konflikt serologiczny, o jakim często słyszymy w ciąży. Kluczem, o jakim mówi @Emil Piasecki, autor kilku książek na temat antygenów, m.in. “Niewidzialna TRansfuzja” jest fakt bycia sekretorem (wydzielaczem) lub non-sekretorem antygenow, które są nie tylko we krwi, ale przede wszystkim w ślinie, spermie i wydechu. Niedopasowanie antygenowe i bycie z partnerem (kobietą lub mężczyzną)., który jest wydzielaczem i którego antygeny cię “atakują” , można zaobserwować przede wszystkim w “niewyjaśnionych” , chronicznych chorobach autoimmunologicznych, takich jak RZS, choroby tarczycy, wysypki skórne , AZS, choroby układu oddechowego, astma i oraz niepłodność.

Zawsze w historii ludzkości były pary, które nie mogły mieć dzieci. Więc : jesli jestes z partnerem , z którym macie inne grupy krwi, a szczególnie, jesli masz grupę 0/Rh- i jeśli jednocześnie masz chorobę/choroby typu autoagresywnego, to wiedz, że niestety może być tak, że niepłodność i te choroby mają tą samą przyczynę – antygeny Twojego partnera. I choć ciężko ten fakt zaakceptować, czasem lepsza jest surowa prawda niż życie w pięknym kłamstwie.


Możecie o tym posłuchać w serii wykładów na YT “Rody Krwi”

PRZYCZYNY PSYCHOSOMATYCZNE (KONFLIKTY BIOLOGICZNE BLOKUJĄCE PSYCHIKĘ)
Dlaczego warto spróbować recall healing/czyli totalnej biologii/ czyli medycyny germańskiej , aby uleczyć swoją niepłodność? Po pierwsze dlatego, że analizowanie siebie wg tej metody jest bezpłatne, nic nie kosztuje, po drugie dlatego, że jest meeega skuteczne.


Na czym to polega? Przede wszystkim na zadaniu sobie pytania:
• Dlaczego nie chcę mieć dzieci?
• Dlaczego bezpiecznie (dla przetrwania) jest nie mieć dzieci?

Oczywiście nie pytamy swojej świadomej jaźni, ale umysłu podświadomego, którego reakcje rządzą naszym układem wydzielniczymi, gruczołami i hormonami.

Odpowiedzi szukamy nie tylko w swoim życiu, ale też u swoich przodkiń do 7 pokoleń wstecz, i nie tylko po linii prostej , ale u tych przodkiń, z ktorymi jesteśmy połączone matrycą trójek ( https://totalnabiologia.com.pl/jak-dziedziczymy-choroby-cz…/)

Odpowiedzi, jakie mogą przyjść to:
• “Przez dzieci można umrzeć podczas porodu, dlatego lepiej nie zachodzić w ciążę” Poród = śmierć np. Matki (linia przodków)
• “Śmierci dzieci podczas porodu lub do 3ech lat – blokujący żal- szukamy u przodkiń, cioć itd (system trójkowy)
• Gwałty w rodzie (powodują endometrioze w kolejnych pokoleniach, a ta uniemożliwia często zajście w ciążę)
• “Małe dziecko – to same problemy, dużo stresu” (np. Pierwsze dziecko 3 mesiące w inkubatorze, następnie niepłodność wtórna)
• Samica / Samiec Alfa w stadzie – “ja nie mogę mieć dzieci, tylko samiec/ samica Alfa” – np. Dominująca mama, teściowa, z którą często masz do czynienia, podświadomie rywalizujesz
• Traumy porodowe- mózg wybiera bezdzietność jako formę ochrony przed traumą
• Lęki finansowe/ lęki dotyczące “braku”, na poziomie podświadomym, wiadomość dla mozgu “ teraz nie jest dobry okres do rozmnażania się”
• Konflikt “plugastwa” (więcej tu: https://www.youtube.com/watch…)
• Obniżenie swojej wartości (np. Poprzez komentowanie lub nawet jeden komentarz kogos innego)

Co dalej z tym robić?
Jak już odszukasz konflikt lub konflikty odpowiadajace za blokady przed ciążą/dzieckiem w obecnym momencie życia, jest wiele metod , które mogą pomoc w przepracowaniu ich, czyli “przeżyciu”, dożyciu do końca, przebaczeniu sobie / innym. Np:

• Rozwiążanie konfliktu na planie fizycznym: np. Zmiana pracy
• Rozwiązanie konfliktu na poziomie mentalnym: radykalne wybaczanie, konstelacje rodzinne, modlitwa, EFT itd
więcej można poczytać np tu https://totalnabiologia.com.pl/category/podstawy/uwalnianie/)

PRZYCZYNY Z PLANU DUCHOWEGO

Wg Sergieja Łazariewa, autora kilkunastu książek m.in. “Diagnostyka Karmy”, jedną z przyczyn niepłodności , która spotyka coraz więcej osób jest duże przywiązanie duszy do idei “Dziecko”. Jesli traktujemy coś jak Boga, dajemy temu więcej energii i jest dla nas najważniejsze w życiu, to oddalamy się od tego.

Aby uchronić nas przed zbytnim przywiązaniem, nie dostaniemy tego w życiu, będziemy się od tego oddalać poprzez np. poronienia.

Jedynie pracując nad przywiązaniami duszy, dla której na pierwszym miejscu powinna byc relacja z Bogiem, możemy pozwolić sobie na więcej w życiu. Jedynie brak przywiązań, dobroduszność, brak obmawiania sprawi, że Bóg obdarzy nas , lub przyjdzie do nas to, co jest dla naszej duszy najlepsze.

Zaufanie Bogu i przede wszystkim wdzięczność Mu za to, co obecnie posiadamy, czego doświadczamy, będzie bramą dla więcej.

7. Mężczyźni a bezpłodność

Wzmocnienie męskiej płodności polega na skupieniu się na podstawach. W tej kwestii nie istnieją żadne magiczne pociski ani skomplikowane podejście. Zamiast tego należy skupić się na prostych krokach, dzięki którym zwiększy się produkcja i ruchliwość plemników.

Przede wszystkim mężczyźni powinni obniżyć swój poziom rtęci. Rtęć w organizmie jest główną przyczyną obniżonej męskiej płodności. Jeśli zatem jesteś mężczyzną starającym się założyć rodzinę, dodaj do swojej diety hawajską spirulinę, jagody leśne, kolendrę, czosnek, sproszkowany sok z młodego jęczmienia oraz glony atlantyckie – Dulse. Nie mówię tu o niewielkim dodatku tych produktów od czasu do czasu lecz o codziennej, długotrwałej rutynie.

Dodatkowo ta sama dieta, która wspomaga żeńską płodność, pomaga też męskiej, dlatego też również mężczyżni powinni zadbać, aby wprowadzić w swoje życie produkty wymienione powyżej.

Zarówno kobiety jak i mężczyżni w takim samym stopniu powinni unikać pokarmów i chemikaliów wywołujących bezpłodność.

Co więcej zioło ashwagandha, liście pokrzywy, kwiaty czerwonej koniczyny, witamina B12 i cynk stanowią ogromną pomoc w zwiększaniu męskiej płodności.

Cynk jest właściwie najcenniejszym minerałem w kwestii zdrowia plemników. Ważne są też pokarmy bogate w cynk (kapusta pastewna, rzodkwie, karczochy, liść pokrzywy, natka pietruszki i cebula) oraz suplementy cynku. Należy rownież konserwować zasoby cynku dzięki powstrzymywaniu się przed ejakulacją inną niż ta potrzebna do prokreacji, ponieważ częste wydzielanie może sprawić, że plemniki będą potulne, apatyczne i niedożywione ze względu na nadużycie oraz na to, że zasoby cynku wyczerpują się z każdą ejakulacją. Zamiast tego należy powstrzymać się, aby mieć najlepszą szansę na zdrowe i silne plemniki.

Produkty spożywcze zwiększające płodność u mężczyzn:
• nasiona
• awokado
• migdały
• figi
• owoce jagodowe
• granaty
• wodorosty nori
• skiełkowane nasiona koniczyny i słonecznika
• czarna fasola
• pestki dyni
• łuskane nasiona konopii
• mango
• czereśnie

8. Ładowanie baterii rozrodczej

Żeński układ rozrodczy jest niczym bateria: odpowiednia troska, przezorność, i uwaga są niezbędne do naładowania i utrzymania na wysokich obrotach. Jeżeli jesteś kobietą męczącą się z bezpłodnością , jest duża szansa, że twój układ rozrodczy potrzebuje jedynie naładowania.

Przede wszystkim należy zrozumieć w jaki sposób wyczerpuje się bateria tego układu.

Główną przyczyną jest antykoncepcja. Dzisiaj wiele kobiet stosuje najróżniejsze środki chemiczne z nadzieją na uniknięcie niechcianej ciąży do czasu, aż znajdą się w odpowiednim miejscu w życiu, gotowe na założenie rodziny. Jeżeli przez dłuższy czas organizm przyjmował środki zapobiegające ciąży, teraz jest nauczony jak odrzucać korzystne zasoby z układu rozrodczego.

Niektóre kobiety zaczynają brać pigułki już w liceum i kontynuują terapię do trzydziestki a nawet dłużej. Ten czas to lata treningu organizmu, jak nie mieć dziecka.

Im więcej lat trwa zapobieganie ciąży, tym mniej energii pobiera układ rozrodczy i tym skuteczniej organizm uczy się schematu odrzucania ciąży. Próba przejścia z etapu zapobiegania ciąży do starania się o dziecko może wymagać od organizmu trochę czasu i naprawy.

Kobiecy układ rozrodczy ma odrębną duszę i własny zbiór potrzeb. Jedną sprawą jest unikanie konkretnych czynników powodujących bezpłodność, wprowadzenie w życie różnorodnych, sprzyjających płodności i dających życie pokarmów oraz zastosowanie duchowych technik.

Są to ważne elementy wiadomości przesłanej organizmowi, że jest się gotowym na dziecko. Drugą ważną sprawą jest nauka, jak dokonać świadomych zmian myślenia, aby być gotowym na ukształtowanie nowego życia.

Chodzi o fizyczne nawiązanie połączenia ciało – umysł, aby organizm nauczył się, że czas skierować zasoby do każdej części układu rozrodczego i sprawił, że ten zacznie ponownie działać.

Przedstawię ci teraz pewne ćwiczenie: Wyobraź sobie, że podłączasz kabel do swojego układu rozrodczego. Wyobraź sobie każdy jego element: macicę, jajowody i jajniki czerpiące prąd ze źródła energii.

Ćwiczenie może wydawać się banalne lub abstrakcyjne, lecz jest bardzo silne i rzeczywiste. W obecnych czasach nasze ciała są zsynchronizowane z techniką. Dzięki nieustannej ekspozycji na wynalazki techniki jesteśmy non stop podłączeni.

Kluczem do sukcesu jest regularne powtarzanie ćwiczenia i stworzenie codziennej rutyny. Jeżeli przyzwyczaiłaś się, że codziennie podłączasz telefon do prądu – na przykład przed snem – dołącz do tego rutynę wizualizacji ładowania fizycznego. Ta technika może być punktem zwrotnym w zmaganiu z bezpłodnością.

9. Synchronizacja energii

Głównym ośrodkiem energii reprodukcyjnej jest czakra sakralna. Znajduje się ona pomiędzy kością łonową a pępkiem i odpowiada jej kolor pomarańczowy. Z tą czakrą wiążą się kreatywność, prokreacja, intymność i seksualność.

Najwyższą formą twórczości jest stworzenie nowego życia, ale twoja kreatywność może się objawiać również na wiele innych sposobów. Kiedy dajesz jej wyraz w sposób, który sprawia ci największą przyjemność, usuwasz blokady i umożliwiasz swobodny przepływ energii.

Dlatego tak korzystne dla twojego samopoczucia są taniec, malarstwo, twórcze pisanie, rzeźba, śpiew lub gra na instrumencie i wiele innych twórczych zajęć.

Uwolnienie przepływu energii w tym rejonie ciała prawdopodobnie ułatwia poczęcie dziecka. Ale nie tylko dlatego powinnaś zwracać szczególną uwagę na tę czakrę. Po prostu ma ona bardzo duże znaczenie dla zsynchronizowania przepływów energii w różnych partiach ciała, co jest niezbędne, by prowadzić zdrowe i satysfakcjonujące życie.

U każdego mogą wystąpić w tym rejonie blokady energii. Niestety ma na to wpływ szaleńcze tempo współczesnego życia.

Kiedy jesteśmy przepracowani i dźwigamy na sobie zbyt wielką odpowiedzialność, łatwo o sobie zapomnieć, a wówczas jesteśmy szczególnie podatni na zahamowania naturalnego przepływu energii.

Zrównoważenie przepływu energii w reprodukcyjnym rejonie ciała ułatwiają takie rzeczy jak:

• Zaczynaj każdy dzień od wypicia ciepłej wody z sokiem z cytryny. W ciągu dnia możesz także popijać taką wodę i herbatę z pokrzywy.
• Pij koktajle z moreli i brzoskwiń
• Do doprawiania stosuj nasiona wanilii, cynamon oraz anyż
• Do olejków eterycznych, które pomagają wprowadzić harmonię w tym centrum energetycznym należą: kardamon, neroli, mandarynkowy, pomarańczowy oraz olejek z drzewa sandałowego.
• Bądź twórcza: śpiew, tańcz, maluj, rzeźb, pisz – rób coś twórczego co sprawia ci przyjemność.
• Regularnie uprawiaj umiarkowaną aktywność fizyczną to co sprawia ci radość.
• Najbardziej potrzebujesz miłości.

10. Medytacja a płodność

Żeński układ rozrodczy ma własną duszę. Oznacza to, że kiedy starasz się udoskonalić jego płodność, musisz udać się poza wyżej opisane fizyczne działania.

Zaangażowany jest w to bardzo rzeczywisty element duchowej pielęgnacji.

Partnerzy starają się zsynchronizować podczas aktu poczęcia. Równie ważne jest skontaktowanie swojej duszy z duszą układu rozrodczego. Przedstawione poniżej techniki medytacji dają szansę na takie połączenie. Ponadto są potężnymi metodami sprzyjającymi odstresowaniu.

Medytacja w ruchu
Podczas tego medytacyjnego spaceru powiedz swojemu układowi rozrodczemu, że teraz wolno mu zapoczątkować nowe życie. Popierasz go w stu procentach. Uszanuj go jako osobną, świętą jednostkę bezpośrednio złączoną z niebiosami i zrozum, że mógł on wcześniej czuć się porzucony. On cię słucha i potrzebuje twojego szacunku. Nie zarzucaj go wymaganiami.

Zachęć go ciepłym uczuciem, tak jak cenne dziecko.

Dodatkową pomocą będzie wezwanie Anioła Płodności. Uczyń medytację w ruchu swoją rutyną. Pod koniec każdej sesji spójrz w głąb siebie i odnajdź tam poczucie, że twój układ rozrodczy otrzymał zezwolenie na ciążę i cię wysłuchał.

Wdychanie białego światła
Połóż się na plecach w cichym pokoju. Oddychaj głęboko i łagodnie. Zamknij oczy. Wyobraź sobie, że twoje usta i nos są przy podbrzuszu i z każdym wdechem przyciągasz białe światło.

To ćwiczenie ma na celu wzmocnienie łona.

11. Planowanie momentu poczęcia i miesiąca urodzenia dziecka.

Bardzo ważny jest miesiąc urodzenia w klimacie umiarkowanym w którym żyjemy. W grudniu na przykład wpływ słońca na ziemię jest minimalny a w czerwcu maksymalny. Inne jest natężenie energii elektromagnetycznej i inna jonizacja w atmosferze, układ ciepła, wilgoci i różne rodzaje bakterii.

Należy jeszcze dodać, że ziemia w swym biegu dookoła słońca w każdym miesiącu znajduje się w różnym położeniu względem pewnych gwiazd i planet, których promieniowanie astroplanetarne także ma swój wpływ na życie roślin, zwierząt, a zwłaszcza człowieka.

Każdy miesiąc tworzy różne warunki do rozwoju życia człowieka na ziemi: jedne są korzystne, drugie niekorzystne.

Człowiek w momencie urodzenia styka się z czynnikami nowego środowiska, wytwarzając w nim predyspozycje do większej lub mniejszej odporności na choroby, zależnie od tego, jakiemu schorzeniu dany miesiąc sprzyja.

Miesiąc urodzenia w naszym klimacie rzutuje na stan zdrowia i prawidłowy rozwój człowieka przez całe życie. Trzeba więc to koniecznie brać pod uwagę w planowaniu swej rodziny i samodzielnie decydować o wyborze miesiąca, w którym urodzi się dziecko.

Najkorzystniejsze są miesiące letnie: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Najfatalniejsze miesiące dla zdrowia ludzkiego to październik, listopad, grudzień i styczeń.

W miesiącach ciepłych natura pomaga nam również w wychowaniu dziecka. W ciepłym klimacie miesiąc urodzenia nie ma aż tak dużego znaczenia.

Świadomy moment poczęcia jest również bardzo istotny. Ważne aby w tym czasie myśleć o dziecku i o tym jak bardzo chce się aby do nas przyszło a nie o przyjemności.

To miłość i chęć stworzenia są najważniejsze a nie zbliżenie intymne.

,,Kiedy Lubomiła i Radomir zapragnęli dziecka, nie postrzegali go jako czegoś odrębnego od siebie. Kultura uczuć w owych czasach była zupełnie inna. Zakochani mąż i żona widzieli w sobie wzajemnie własne dziecko. I dlatego zupełnie inne były ich pieszczoty. Pociągało ich do siebie nie wzajemne pożądanie, ale wielkie dążenie do współtworzenia.

Ciała zakochanych nie odgrywały w nim głównej roli. Ciała jedynie wolę i pragnienia ludzi wypełniały. w tym czasie ludzie znajdowali się w innym wymiarze. Po dokonaniu sie tego wielkiego dzieła wracali na Ziemię. Doznana satysfakcja nie była ulotna. Pozostawała ona z ludźmi na wieczność, wznosząc ich o jeden poziom wyżej ku doskonałości.”

Jeśli rozważasz ciążę, myśl o sobie jako naczyniu na nowe życie, które chcesz przygotować z odpowiednią intencją.

Na wcielenie oczekuje wiele dusz. Gdy podniesiesz swoją wibrację poprzez świadomą medytację i modlitwę, sama lub wspólnie z partnerem, zwiększysz prawdopodobieństwo poczęcia bliskiej duszy. Wiele kobiet czuje swoje dziecko już przed poczęciem. Nasi przodkowie przyzywali duszę zmarłego krewnego przy poczęciu. Dzięki temu wcielał się on w ten sam ród i to służyło jego rozwojowi.

Autorka: Natalia Pakalne, https://www.facebook.com/WITAjSzczescie/

Dziękuję za możliwość udostępnienia artykułu

Źródła:

Władimir Megre ,,Anastazja – Rytuały miłości”
Arnold Ehret ,,System leczenia dietą bezśluzową”
Anthony William ,,Uzdrawiająca żywność boskiego lekarza”
Christine Northrup ,,Ciało kobiety, mądrość kobiety”
Gillian McKeith ,,Zdrowie kobiety”
O.Andrzej Klimuszko ,,Wróćmy do ziół leczniczych”

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Najnowsze artykuły
Anna Ewa Wrzesińska rodzina