w Kobiecość i męskość

Każda kobieta ma zaledwie dwa główne zadania w życiu. Jeśli je realizuje, wszystko w jej życiu będzie się układało. I zadania te wcale nie polegają na tym, by stać się wykwalifikowanym specjalistą w jakimkolwiek obszarze, świetną księgową czy celebrytką.

Głównym przeznaczeniem kobiety jest stworzenie wokół siebie przestrzeni miłości oraz stworzenie wokół siebie przestrzeni piękna. To najważniejsze, czego powinno się uczyć dziewczynki od najmłodszych lat i najważniejsze, czym powinny zajmować się kobiety w dorosłym życiu. Wtedy szczęście rodzinne i zdrowie, a także i sukces społeczny i dostatek znajdą ich same.

Szczęście, radość, optymizm to energie słoneczne bardziej charakterystyczne  dla mężczyzn. A żeńskie energie księżycowe to spokój wewnętrzny, harmonia, troskliwość, delikatność, miłosierdzie  – właśnie taka jest miłość kobiety. Kiedy kobieta kocha, emanuje z niej energia miłości, a inni w jej promieniach znajdują spokój i harmonię, cichą radość życia. Kiedy kocha mężczyzna – szczodrze rozsypuje wokół siebie śmiech, szczęście, żywy optymizm. W tym tkwi różnica w miłości kobiety i mężczyzny.

Dlatego kobieta powinna otwierać się na przyjęcie i oddawanie miłości. W tym jest jej przeznaczenie.

Nie warto, by zajmowała się tak uparcie poszukiwaniem wiedzy, praktyk, stale czytała, rozwijała się, pracowała nad sobą. Lepiej, by się po prostu uspokoiła, przestała przeciążać się informacją i zaczęła robić to, do czego jest stworzona – stwarzać przestrzeń miłości, dawać miłość, troskę, dobroć, uśmiech. W tym jest jej droga duchowa, w tym tkwi jej samorealizacja i samodoskonalenie się.

Kiedy kobieta wzmocni się w tym stanie, wejdzie w przedziwną i przepiękną przestrzeń spokoju. Zauważy, że zwolni się tempo jej życia, a wraz z tym procesy w ciele. Kobieta wróci do stanu młodości, jej naturalne piękno przejawi się na zewnątrz, we wzroku pojawi się błysk, poprawi się stan cery i włosów, ponieważ znormalizuje się stan hormonalny.

Taka kobieta zmienia się w pachnący kwiat, do którego zlatują się inni ludzie, i kobiety i mężczyźni i dzieci, aby rozkoszować się wydzielanymi przez nią słodkimi zapachami i ogrzać się w ciepłych promieniach jej życzliwości.  

Szczerze kochający człowiek jest bardzo atrakcyjny dla innych. Patrząc na niego masz poczucie, że żyje w jakimś innym wymiarze, gdzie wszystko jest piękne, spokojne i dobre. Uśmiecha się tak, jakby we wszystkim widział przejaw boskości. I ludzie ciągną do niego, ponieważ jego serce zdolne jest uzdrawiać, jego czyste spojrzenie i dotyk zdolne są dawać spokój i wiarę.

Do wszystkiego tego zdolna jest kochająca kobieta, ta, która zdołała otworzyć się na miłość. Od takiej kobiety nikt nie zechce nigdy odejść, nikt jej nigdy nie będzie śmiał obrazić.

Los nigdy nie skrzywdzi takiej kobiety i da jej wszystko to, co najlepsze: męża, dzieci, warunki do życia. Ponieważ w jej przestrzeni tworzy się misterium – obok niej ludzie czują Boga.

Drugim zadaniem kobiety jest tworzenie wokół siebie przestrzeni piękna. Piękna, które zwrócone jest ku Wyższemu, wyższym wartościom w życiu. Nasz świat potrzebuje piękna. Rozwiązłość, chamstwo, zawiść, pycha, chciwość, zwierzęce relacje – wszystko to zaczernia świat. Ale kobieta ma moc, by to zmienić, ponieważ jest jej dana ogromna energia wszechświata – energia inspiracji. Kobieta zdolna jest, by pokazać mężczyźnie, że zachwyca ją duchowość, dobroczynność, wartości rodzinne itd. I tylko w ten sposób może zainspirować mężczyzn do tworzenia tego wszystkiego.

Mężczyzna idzie w kierunku, w którym z zachwytem spogląda kobieta.

Każda kobieta to energia Bożej Łaski, to miniatura Bogini, dlatego jej wizerunek zewnętrzny powinien tym promieniować. Jaką jesteś Boginią? Jedna poczuje się Boginią pokorną i pełną cnót, inna wyrazistą i wesołą, jeszcze inna tajemniczą i wiedzącą.

Niech Twój obraz stanie się wyrazem boskiej istoty, niech śpiewa o pięknie Stwórcy i ideale stworzenia, niech wznosi świadomość innych ludzi, a nie zaniża go wywołując jedynie zwierzęce pożądanie.

Obdaruj pięknem swojego wyglądu, twórz piękno wokół siebie, niech całe Twoje życie poświęcone będzie tworzeniu piękna. Zachwycaj się pięknem! W myślach swoich twórz doskonały, pełen dobroci i miłości świat, a mężczyźni go swoimi rękami stworzą.

Autor: Maria Mawela, tłumaczenie: Anna Wrzesińska

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz adres: www.annaewawrzesinska.pl

Najnowsze artykuły
Anna Ewa Wrzesińska