w Duchowość, rozwój osobisty

Do dnia naszych urodzin warto się przygotować. Od tego bowiem, jak spędzimy kilka dni przed urodzinami oraz 12 następujących po nich dni, zależy cały nasz kolejny rok życia. Świadomie je przeżywając, możemy wpłynąć na nasze zdrowie i pomyślność w  całym roku.

Co roku w dzień urodzin uruchamiany jest program na cały przyszły rok życia i w ciągu pierwszych 12 dni można stworzyć matryce zbliżających się 12 miesięcy. Świadome planowanie i medytowanie na kolejne miesiące pomoże wybierać kierunek naszego rozwoju, sformułować cel roku i poszczególne zadania.

To jak tworzenie nowego projektu, fundamentu, który stanie się podwaliną sukcesu w nowym roku życia. W taki sposób człowiek staje się kowalem własnego losu w odróżnieniu od tych, którzy po prostu płyną z nurtem życia.

Trudno w to uwierzyć? Można po prostu spróbować i przekonać się samemu. Co robić? Najważniejsze to starać się mieć kontakt w te dni z ludźmi, z którymi jest wam dobrze, którzy was cenią i których wy cenicie. Także ważne jest, by myśli i czyny były maksymalnie czyste i szczere, by w te dni nie kłócić się, nie życzyć nikomu źle, patrzeć na przyszłość optymistycznie.

Kilka dni przed urodzinami dobrze jest oddać wszystkie długi, nie tylko finansowe, ale i te związane z relacjami. Kogoś obraziliśmy? Ktoś obraził nas? Popracujmy z tymi trudnymi relacjami, aby odblokować energię i zrobić miejsce na nowe. Można zrobić to bezpośrednio lub jeśli nie jesteśmy gotowi na spotkanie i szczerą rozmowę, możemy w myślach poprosić o wybaczenie i wybaczyć.

Przed momentem narodzin (dokładną godziną, kiedy przyszliśmy na świat) dobrze jest spędzić trochę czasu samemu (w posprzątanym domu lub w przyrodzie), aby usłyszeć siebie i swoje pragnienia. Dobrze jest się oczyścić (fizycznie – przez kąpiel, saunę) oraz psychicznie (przez spowiedź, rozmowę itd.)

W rodach starowierców pozostała tradycja, by 3 dni przed urodzinami oczyszczać się przez post i przebywanie w samotności oraz pisanie księgi rodowej, w której umieszczano najważniejsze wydarzenia z poprzedniego roku życia oraz lekcje, jakie z nich płynęły i wnioski na przyszłość.

To był też czas na to, by wspomnieć i zapisać osiągnięcia, dokonania poprzedniego roku, które przyniosły nam radość, satysfakcję i korzyść także i innym ludziom.

Dzień urodzin – dzień planów i dobrego nastroju

Dzień, który określa pierwszy miesiąc naszego roku osobistego. Ważne, by być sobą i skupiać się na tym, co MY sami myślimy na temat swoich potrzeb. Sprawmy sobie samym tyle radości ile się da. Przyjmujmy prezenty, zapewnijmy sobie komfort, przyjemność i radość. Dobry dzień na początek różnych uzdrawiających praktyk, nauki, nowych zdrowych nawyków.

II dzień po urodzinach – finanse

2 dzień po urodzinach określa to, jak będzie wyglądał drugi miesiąc roku osobistego. Tutaj też formujemy nasze cele finansowe, możliwości zarobku zgodnie z naszym potencjałem. Ważne, by przemyśleć budżet. Zwrócić uwagę na to, by przebywać dziś w stanie spokoju wewnętrznego. Dobrze będzie zrobić dziś komuś prezent, poczęstować posiłkiem, wspomóc instytucję charytatywną, podarować komplement jakiejś kobiecie (pieniądze, jedzenie i żeńska energia – to kategorie tego samego rzędu).

III dzień po urodzinach – dzień współpracy

Dziś tworzymy obraz trzeciego miesiąca roku osobistego. Na pierwszy plan wychodzi umiejętność harmonijnego i pełnego szacunku komunikowania się z otoczeniem. Jeśli zwykle jesteśmy bardzo towarzyscy, dziś więcej słuchajmy innych niż sami mówmy, a zamkniętym w sobie osobom rekomenduje się pobyć wśród ludzi i przyciągać do siebie uwagę. Znajomości zawarte tego dnia, mogą być znaczące.

IV dzień po urodzinach – dzień bliskich ludzi

Dzień tworzenia planów na 4 miesiąc roku osobistego. 4 dzień po urodzinach związany jest z tradycjami rodu, pamięcią o przodkach, żywych i tych, którzy już odeszli. Można pomodlić się za nich, zapalić świeczki, w myślach podziękować i poprosić o wybaczenie. Można zaplanować pracę z rodem w tym roku, odwiedzenie grobów itd. Dobrze jest dziś dać sobie poczuć wsparcie bliskich, odwiedzić rodziców, wysłać wiadomości czy listy do krewnych i bliskich ludzi z wyrazami wdzięczności za ich obecność w waszym życiu.

V dzień po urodzinach – dzień twórczości i sztuki

Dzień tworzenia planów na 5 miesiąc roku osobistego. 5 dnia temat miłości i jej owoców (dzieci, twórczość) będzie wymagał specjalnej uwagi. Dobrze jest dziś odpocząć, pobyć z tymi, z którymi jest dobrze i przyjemnie, przypomnieć sobie stan dziecka, potańczyć, narysować coś, obejrzeć bajkę. Świetnie, gdy ten dzień można spędzić z dziećmi.

VI dzień po urodzinach – dzień zdrowia

Dzień tworzenia planów na 6 miesiąc roku osobistego. 6 dnia dobrze jest zatroszczyć się o swoje zdrowie. Jeśli nieprawidłowo przeżyliśmy 5 dzień (nie odpoczęliśmy) dziś może odezwać się choroba lub po prostu możemy mieć trudności z robieniem czegokolwiek poza leżeniem i lenieniem się. Dzień dobry na masaż, pływanie, spacery, praktyki oddechowe, post lub choćby rezygnacja ze słodyczy.

VII dzień po urodzinach – dzień rodziny i relacji międzyludzkich

Dzień tworzenia planów na 7 miesiąc roku osobistego. 7 dnia od „ja” przechodzimy do „my”. To dzień relacji międzyludzkich, zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Warto pamiętać, że tylko jeśli jesteśmy sami szczęśliwi, spełnieni i zdrowi możemy liczyć na podobnego partnera, zgodnie z zasadą „podobne przyciąga podobne”. Dobry czas na romantyczne spotkania we dwoje i wspólne ustalanie planów na przyszłość.

VIII dzień po urodzinach – dzień samotności

Dzień tworzenia planów na 8 miesiąc roku osobistego. 8 dzień to dzień Wyższego „Ja” i poszukiwań sensu życia. Dobrze jest być samemu, uświadomienie sobie swoich błędów, praca z priorytetami. Sen, który dziś się przyśni, może się spełnić.

IX dzień po urodzinach – dzień rozrywki

Dzień tworzenia planów na 9 miesiąc roku osobistego. 9 dzień – dzień planowania odpoczynku i rozrywek. Dobrze jest wyruszyć w podróż lub choćby krótką wycieczkę, odwiedzić wystawę, pójść do teatru czy na imprezę. Każdego rodzaju odpoczynek, a szczególnie połączony z aktywnym zdobywaniem wiedzy jest wkładem w przyszły sukces.

X dzień po urodzinach – dzień kariery

Dzień tworzenia planów na 10 miesiąc roku osobistego. 10 dnia warto znaleźć czas aby pomyśleć o swoim przeznaczeniu, o statusie społecznym, reputacji zawodowej, robienie dokładnych planów na przyszłość (i koniecznie odręczne ich zapisanie), planowanie dochodów i sposobów ich osiągnięcia, szkoleń, coachingów biznesowych.

XI dzień po urodzinach – dzień poważnych zmian

Dzień tworzenia planów na 11 miesiąc roku osobistego.  Określamy to, co jest dla nas teraz w życiu prawdziwe i wartościowe. Ci, którzy w urodziny odezwali się do nas i złożyli życzenia, są osobami, o których warto porozmyślać. Najprawdopodobniej to są ludzie, dla których jesteśmy ważni. Dobrze jest dziś urządzić nieformalne spotkanie w gronie przyjaciół. A jeśli dziś ktoś prowokuje konflikt – wyciągajmy wnioski – tego dnia aktywizują się ci, którzy nie życzą nam najlepiej. Dzień dobry dla filozofii, religii, spraw związanych z prawem.

XII dzień po urodzinach – dzień pomocy od Siły Wyższej

Dzień tworzenia planów na 12 miesiąc roku osobistego. 12 dzień dobrze jest spędzić w odosobnieniu, pobyć z przyrodą, wsłuchać się w siebie i zauważyć nieświadome emocjonalne reakcje. Popracować z wewnętrznymi lękami, które przeszkadzają w rozwoju. Jeśli są aktualne pytania, na które chciałoby się uzyskać odpowiedzi, warto zaplanować spotkania, warsztaty, rozmowy z duchowym nauczycielem. Najlepszy dzień na to, by zrezygnować ze szkodliwych przyzwyczajeń.

W te dni dobrze jest prowadzić dziennik i pamiętać, że mimo naszych starań i świadomych wysiłków, czasem przychodzą w tym czasie różne zdarzenia, wystawiające nas na próbę. Warto wtedy przyjmować zmiany z wdzięcznością i zadawać sobie pytania: co niesie dane wydarzenie, dlaczego się dzieje? Prawdopodobnie Wszechświat uprzedza nas o możliwych przeszkodach lub kieruje na właściwą drogę.

Przy okazji, dobrze jest zastąpić tradycję zdmuchiwania świeczek na torcie tradycją częstowania gości owocami (szczególnie okrągłymi, jak jabłka, pomarańcze, arbuzy). Zdmuchując świece, zdmuchujesz swoje marzenia, ponieważ ogień niszczy i transformuje, a nie napełnia  jak słońce napełniające owoce życiodajną siłą.

Na podstawie materiałów Mariny Lanskoy i Ludmiły Szczerbakowej.

Tłumaczenie: Anna Wrzesińska

JEŚLI CHCESZ OTRZYMYWAĆ POWIADOMIENIA O NOWYCH ARTYKUŁACH I FILMACH – KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli chcesz skopiować fragment tekstu lub udostępnić go w całości, dodaj proszę pod nim imię i nazwisko autora, tłumacza oraz adres: www.annaewawrzesinska.pl

Najnowsze artykuły
Anna Ewa Wrzesińska